kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek

Podobne podstrony
 
Widzisz posty znalezione dla hasła: kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek
Temat: WYLALI DZIECKO RAZEM Z KĄPIELĄ
NA OTARCIE ŁEZ
Z przeliczeń wynika, że owe przesławne kontrakty z NFZ, na medyczną obsługę mieszkańców domów pomocy społecznej, będzie mogła podpisać mniejsza liczba pielęgniarek niż wynosi obecnie ich stan zatrudnienia w samorządowych jednostkach pomocy społecznej.
Niemniej jednak wszystkie panie pielęgniarki zadeklarowały uczestnictwo w kursie kwalifikacyjnym pielęgniarek środowiskowych, którego ukończenie umożliwia pracę w środowisku.

Właśnie uruchamiane są środki finansowe w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej.
Dysponentami tego Funduszu są Służby Marszałkowskie.
Aby osłodzić rozgoryczenie pań pielęgniarek, z tego funduszu, a przynajmniej tak jest w naszym Województwie, zapowiedziano pokrycie 80% kosztów szkolenia pielęgniarek środowiskowych.
Pozostałe 20% obiecało dać Ministerstwo.
Tak więc samym paniom pielęgniarkom pozostaną tylko koszty napisania pracy dyplomowej.

Oczywiście nie wolno teraz rozmawiać na temat ilości tak zatrudnionych pań pielęgniarek.
Ale, jak ktoś tu wyżej napisał, „zwolnione panie pielęgniarki na siłę nie muszą zakładać ZOZ, czy grupowych praktyk i podpisywać kontraktów z NFZ - nikt do tego nie zmusi”

Oj, żeby się nie powtórzyła historia Krezusa, króla lidyjskiego.
Bo łatwo można zniszczyć wielkie, ale kruche struktury pomocy społecznej.

Pozdrawiam serdecznie.


Temat: Koniec z tym mitem
To jak w jakiej jednostce funkcjonuja Izby zalezy od ludzi....napisałas Evqa o niefornutnnym zebraniu.sorry ale to nie tylko wina izb.w kazdym szpitalu sa przedstawicielki(ktore same wybieramy)reprezentujace nasze interesy w izbach.Ktos u Was dał ciała.Napisałas,ze nic nie masz z tego,ze płacisz składaki.hmmm.... ja mam i to bardzo duzo.Zrobiłam wiekszość krakowskich kursów a nie sa one tanie....za kazdy Izba mi zwróciła ponad 70% kosztów....kurs kwalifikacyjny z pielegniarstwa ratunkowego kosztuje ok1500zl to jak dla mnie bardzo duz suma,75%ceny tego kursu też pokryją mi Izby.Moje kolezanki robia specjalizacje,dokształacaja sie w różnych dziedzinach i tylko dzieki Izbom je na to stać:)Nie żałuje ,ze bule co miesiąc od lat składki:)Każda organizacja ma swoje cienie i blaski zawsze mozna znależć cos do czego można sie przyczepić ....ale uwazam ,ze Izby zrobiły duzo dla zawodu pielegniarki i położnej.
Pozdrawiam:)


Temat: praktyka indywidualna
Dzięki, to ważna informacja.
Aby uzyskać samodzielny kontrakt wystarczy kurs kwalifikacyjny np. z pielęgniarstwa rodzinnego, czy musi być specjalizacja?
Czy licencjat pielęgniarstwa ma tu znaczenie?Temat: specjalizacja chirurgiczna
Witam, Szukam pytań, które były na poprzednich egzaminach, lub na kursie kwalifikacyjnym z pielęgniarstwa chirurgicznego. Byłabym bardzo wdzięczna za jakakolwiek podpowiedź pozdrawiam. marenka_ska@wp.plTemat: DPS-y bez pielęgniarek
DPS to temat burzliwy ostatnich miesięcy. Zmiana finansowania usług pielęgniarskich ze środków DPS na świadczenia kontraktowane z NFZ budzi wiele emocji.
Magazyn Pielęgniarki i Położnej numer z kwietnia 2009 zamieszcza sprawozdanie z gdańskiej konferencji pt. "Sytuacja chorych i niepełnosprawnych w domu pomocy społecznej".
Wnioski są jednoznaczne: zgodnie z zarządzeniem 69/2007 prezesa NFZ z 25 września 2007r. świadczenia pielęgniarskie w domu pomocy społecznej mogą być udzielane przez pielęgniarki mające ukończony kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, opieki długoterminowej oraz zachowawczego.

Na konferencji poruszono również problem deficytu kandydatek do szkół pielęgniarskich i braku chętnych do podjęcia pracy w tym zawodzie.

W kolejnym numerze MPiP wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród pielęgniarek pomorskich DPS.

Cały artykuł w Magazynie Pielęgniarki i Położnej z kwietnia 2009 polecam!Temat: Pielegniarka ratunkowa - AM w Warszawie - pomocy!
Wyższa uczelnia ma swoją autonomię i właściwwie może robić co jej się podoba
(czyt. na co dadzą jej pieniądze).  
Pielegniarka ratunkową zostaje pielęgniarka z dyplomem  (po studium lub
wyższej uczelni), która ukończy specjalizację (2 lata) w zakresie
pielęgniarstwa ratunkowego. Obecnie opracowywana jest ramówka takiego kursu.
Tak więc, jak Twoja dziewczyna skończy studia to może będzie już ta ramówka i
ośrodek mający uprawnienia do szkoleń i zatwierdzony przez Kształcenie
Podyplomowe (nie pamiętam jak  to się teraz nazywa, bo od września zmienili
nazwę) program będzie prowadził specjalizację. Są już kursy kwalifikacyjne z
tego zakresu.--
============= P o l N E W S ==============
     archiwum i przeszukiwanie newsów
        http://www.polnews.pl
Temat: Departament Kształcenia Ogólnego,Specjalnego ....
Zainspirowany poszukiwaniami definicji "choroby społecznej" natknąłem sie na Rozporządzenie z 2003r dot. "kursów kwalifikacyjnych oraz programów specjalizacji dla pielęgniarek"
Dokument ma ze 30kg
Diabetologi dotyczy na szczęście tylko załącznik nr 9.
Rozporządzenie Min. Zdrowia z 29-10-2003

Jeśli ktos czytając teksty typu:
- Przygotowanie pielęgniarki do pełnienia roli lidera w zakresie opieki diabetologicznej
- pielęgniarka powinna omówić dynamikę rozwoju pielęgniarstwa diabetologicznego

nie pęknie ze śmiechu, to może się podzielić wrażeniami.
A może urywki przydadzą się do petycji ????
Bo do programu edukacji w szkołach raczej nie

Misia! Po co się wysilać z tą petycją skoro tam jak byk stoi :
"Treści nauczania: 1) cukrzyca jako choroba społeczna i cywilizacyjna"
Tego programu nauczania ma przestrzegać zgodnie z rozp. Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Może oni wiedzą coś o czym my nie wiemy?Temat: Szkolenia na Lubelszczyźnie
W ramach projektu ‼Profesjonalna obsługa medyczna - szkolenia pielęgniarek" organizowane są bezpłatne szkolenia dla pielęgniarek spełniających poniższe warunki:
- pracują na podstawie umowy o pracę w zakładach opieki zdrowotnej na terenie Lubelszczyzny,
- posiadają co najwyżej wykształcenie średnie,
- z własnej inicjatywy są zainteresowane zdobyciem nowych, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kwalifikacji.

Projekt zawiera następujące szkolenia:
1. opieki długoterminowej - kurs kwalifikacyjny dla 90 osób (490 godz., w tym 175 godz. stażu);
2. wykonywania badań EKG - kurs specjalistyczny dla 100 osób (105 godz., w tym 70 godz. stażu);
3. komunikacji z pacjentem - warsztaty interpersonalne dla 190 osób (40 godz.).

Szkolenia prowadzone będą poza godzinami oraz miejscem pracy uczestników, w ośrodkach szkoleniowych w Lublinie, a także poza Lublinem (warsztaty interpersonalne).

Szczegółowe informacje można uzyskać:
FIRMA 2000 Sp. z o. o.
ul. Przechodnia 4 lok. 307
20-003 Lublin
tel.: 81 532 26 03
e-mail: lublin@firma2000.pl

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
ul. Montażowa 16
20-214 Lublin
tel.: 081 745 14 22
e-mail: info@oipip.lublin.plTemat: Co robią pielęgniarki w dps???
pani Balbino nie zgadzam się z pani wypowiedzią wypowiada się pani o zakresie obowiązków pracy pielegniarki my uczyłyśmy się 5 lat mamy przygotowania do zawodu miałyśmy lekcje z lekarzami praktyki na wszystkich oddziałach .TO MY JESTEŚMY PIELĘGNIARKAMI A WY CHCECIE NAM DORÓWNAĆ NIESTETY NIGDY TAK NIE BĘDZIE PIELĘGNIARKA JEST OD PODANIA LEKU POMIARU RR ZMIANY OPATRUNKU ITP A WY OD OPIEKI CZYLI KĄPIEL PODMYCIE ZMIANA PAMPERSA KONSULTACJA .Widocznie brak u was organizacji pracy a co do konsultacji jedzie opiekun z informacją pisemną o lekach które zażywa klient. przypomnę że opiekunem może zostać każdy nawet ten po podstawówce niektóre Dps nie wymagają nawet kursu kwalifikacyjnego.Temat: Za mało absolwentów szkół podoficerskich
Raport NIK nt. szkół podoficerskich to już historia. Dotyczy lat 2005 - 2007 i pierwszych 6 miesięcy 2008. Ma sie nijak do obecnej sytuacji. Przekazane przez NIK informacje dla mediów są na dodatek bardzo wybiórcze. Skupiono się na negatywach zapominając o plusach , których w raporcie nie brakowało. Na przykład całkowicie pominięto fakt, że wszystkie szkoły podoficerskie korzystają z bazy dydaktycznej centrów szkolenia a nie tylko ze swojej bazy. Nigdzie w raporcie nie ma mowy o czterodniowych kursach podoficerskich - owszem były kursy dwutygodniowe ale dla licencjonowanych pielęgniarek i ratowników medycznych. Organizowano je po to by nadać im przydział mobilizacyjny w rezerwie anie dla potrzeb służby czynnej. Poza tym szkoły nie szkolą według możliwości szkół ale według potrzeb armii. Osobiście uważam, że to bardzo dobra decyzja iż odchodzimy od masowego szkolenia kandydatów z cywila a na to miejsce wprowadzamy trzymiesięczne ( a wiec o 7 miesięcy krótsze) kursy dla szeregowych zawodowych , którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje. Jeżeli do tego dodamy jeszcze kursy kwalifikacyjne na kolejne stopnie podoficerskie to pracy starczy dla personelu szkoły na cały rok. Jako doświadczony szkoleniowiec jestem przekonany że dążenie do stopniowej integracji szkół podoficerskich ( podobno to kwestia najbliższych 5 lat) to dobry i rozsądny kierunek. Popieram tez pomysł podporządkowania szkół bezpośrednio komendantom centrów szkolenia. To pomoże lepiej wykorzystywać bazę dydaktyczną centrum dla potrzeb szkoły , no i kontakt będzie lepszy bo codzienny. A nie tak jak z dowódcą RSZ od święta.Temat: praktyka indywidualna
Skończyłam kurs kwalifikacyjny-pielęgniarska opieka długoterminowa- w Krakowie,organizowany przez Medycynę Praktyczną dla pielęgniarek z Małopolski .Za darmo ,w ramach kursów dla piel. po 45-ym roku życia.Kurs współfinansowany przez UE .Daje uprawnienia do założenia dział. prywat. Było już kilka edycji.Bardzo dobrze zorganizowany,wyzywienie,noclegi dla mieszkających daleko.Np. ja 40 km. od Krakowa.Szukaj na ich stronach-wpisz w wyszukiwarce-mp szkolenia.Maria.Temat: PIELĘGNIARKA SYSTEMU
Doświadczenie hmmm rzecz ważna,jednakże nie popierane dokształcaniem jest o dope rozbić.Znam RM jak i piel. którzy jak skończyli szkołę X lat temu, tak i skończyli edukację, gdybym nie był ateistą modlił bym się o to, żeby nie wpaść w ich ręce.Do wszystkich którzy wieszają psy na pielęgniarkach/arzach, ponawiam pytanie na które nie dostałem odpowiedzi w wielu postach: ukończyłem kursy PALS,ACLS,PHTLS, instruktorski BLS-AED (AHA,ERC),ITLS, kurs kwalifikacyjny z anestezjologii i intensywnej terapii.Więc myślę że wiedzą choć trochę może dorównuje RM.Jakieś 21 lat temu podjąłem decyzję że chcę pracować na pogotowiu, miałem do wyboru zawód kierowcy,sanitariusza lub pielęgniarza (pierwsze szkoły RM powstały jak się nie mylę w 1994 r), wybrałem pielęgniarstwo (a fe 5 letnie liceum zawodowe) był to mój świadomy wybór zawodu, nie wynikał z jakiegoś oświecenie po 4 latach liceum.Jeżeli ktoś z Was młodych RM miał by podejmować taką decyzję w tamtym czasie,zostałby sanitariuszem czy też kierowcą, bo przecież piel. są bee?Pomyślcie trochę zanim zaczniecie opluwać wszystkich w koło.Co mam teraz zrobić skończyć szkołę RM?Co to więcej wniesie do mojej pracy.Może mam zrobić karczemną awanturę moim rodzicom że spłodzili mnie trochę za wczas?gibas jak zawsze szacun dla Twoich wypowiedzi
Temat: Zmiana w rozporządzeniu.
ustawa o ratownictwie medycznym - pielęgniarki pracujące na oddziałach ratunkowych czy w pogotowiu muszą mieć specjalne uprawnienia. Nie wystarczy im średnia szkoła medyczna. Muszą skończyć (lub być w trakcie jej odbywania) dwuletnią specjalizację pielęgniarską albo kilkumiesięczny kurs kwalifikacyjny (dodatkowo poparty co najmniej trzyletnim doświadczeniem w ratowaniu ludzi).Temat: SPECJALIZACJA- ODWOŁANIE DO MZ
Pielęgniarki zainteresowane odwołaniem do CKPPIP ewentualnie MZ po niezaliczonym egzaminie ze specjalizacji anestezjologicznej zgłaszajcie się!!! Istnieje możliwość przekwalifikowania specjalizacji jako kursu kwalifikacyjnego, jeśli nie pozwolą nam podejść 4-ty raz do egzaminu. Dzwoniłam do Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi (042-272-20-41), gdzie nie udzielono mi jednoznacznej odpowiedzi. Na stronie CEM w Łodzi jest do pobrania gotowy formularz "Prośba o podejście do egzaminu po raz 4-ty".Temat: Zarobki w domach pomocy

Nareszcie Dominika odpisała.

A więc odpowiadam.
1. Napisałem: a jeżeli będą rosnąć płace w Domach, to na wasze miejsce przyjdą pracownicy z Ukrainy, Białorusi itp. Nie pisałem, że teras są chętni.
2. Piszesz że: PRAKTYCZNIE OD 10 LAT NIE ULEGŁY WIĘKSZYM ZMIANOM. Nie jest to możliwe, lub te zmiany dla Ciebie nie są większe. Przynajmniej do 1999 roku, a więc przez trzy lata zarobki Twoje musiały rosnąć (chyba, że pracujesz w prywatnym Domu) ponieważ wszystkie domy państwowe musiały realizować podwyżki określone przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
3. Piszesz, że w niektórych Domach są: NAWET BARDZO MAŁE. Co to znaczy bardzo małe. Proszę podaj swoje stanowisko, staż pracy, wykształcenie i WYNAGRODZENIE BRUTTO. Może wtedy zobaczymy czy małe.


Może ja odpowiem też na te wypociny
W DPSie pracuję 17 lat jestem pielęgniarkę mam wyższe wykształcenie, kurs kwalifikacyjny i specjalizację a moja pensja zasadnicza to 1500 zł plus wysługa i plus śmieszny dodatek za noce i święta ok. 30-50zł miesięcznie ?(od 1999 roku nie mamy płacone tak jak inni za pracę nocną i świąteczną) Co do podwyżek tak masz rację były, bo musiały być. Jak pewnie w wielu takich instytucjach podwyżki idą na etat ale do rozdysponowania przez Dyrektora. Największą jaką dostałam w tym czasie to było brutto 50zł, a w tym roku proponują nam 18,90gr WSTYDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDTemat: cennik usług pielęgniarskich - ceny minimalne - propozycje
do cennika dodałbym dodatek za kursy kwalifikacyjne 50-100 zł, specjalizacje 200-300zł i nieco zmieniłbym cennik iniekcji-domięśniowe 25zł,dożylne 30zł,założenie wenflonu 30zl.co do dodatku za mgr-a to powinien on zależeć od stażu pracy,kwalifikacji gdyż fakt bycia mgr-em zaraz po studiach,bez doświadczenia i praktyki niewiele wnosi do zawodu a obligatoryjne przyznawanie dodatku za tytuł zaraz po ukończeniu szkoły moim skromnym zdaniem krzywdzi pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem,które z pewnych względów nie mogły lub nie miały możliwości dalszego kształcenia.pozdrawiam.Temat: Pierwsze pratkyki I licencjat pytania
Witam studenta!
Cóż, jeśli chodzi o mycie pacjentów, to niestety spadnie to na Ciebie jak na każdą pielęgniarkę i każdego pielęgniarza i to nie dlatego, że jesteś studentem, ale dlatego, że czynności pielęgnacyjne do nas należą. Robią to studenci i pielęgniarki niezależnie od ilości przepracowanych lat w zawodzie, posiadanych umiejętności czy ukończonych specjalizacji.

Druga sprawa to to, czy możesz na internie się czegoś więcej nauczyć. Po to tam przecież idziesz, aby się czegoś nauczyć, tak naprawdę najwięcej zależy od Ciebie. Jest tak bowiem, że często studenci będący na praktykach patrzą tylko żeby uciec, żeby się gdzieś schować. Jeśli będziesz chętny do pracy, zaoferujesz swoją pomoc, to w ciemno ci gwarantuję, że okazji do zobaczenia, wykonania i nauczenia się wszystkiego co będzie można nie zabraknie.

Jeśli chodzi zaś o oficjalną naukę zabiegów to wygląda to tak, że zawsze najpierw musi być w szkole teoria, potem ćwiczenia na pracowni i dopiero wykonywanie np. iniekcji w szpitalu. Zatem co już przerobiłeś w szkole, to możesz robić na placówce, czego jeszcze nie było w programie, to nie możesz. Ale........

Pytasz jeszcze o kursy. Wszystkie formy kursów: dokształcające, specjalistyczny, kwalifikacyjne i specjalizacyjne są przeznaczone dla pielęgniarek, czyli osób posiadających prawo wykonywania zawodu.
Jeśli jednak konkretny temat Cię interesuje zawsze możesz poprosić o miejsce jako słuchacz, ale bez prawa do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu.Temat: Kurs podoficerski w Łodzi
ATENA, z dużą przykrością, bo godzi to w moje środowisko, informuję Cię, że osoby z którymi kontaktowałaś sie w Łodzi skłamały, lub są niekompetentne.
Na każdy kurs podoficerski w służbach nedycznych wymagane są kwalifikacje pielęgniarza/pielęgniarki.
Do jednej ze specjalności (chyba d-ca drużyny sanitarnej) dopuszczono kwalifikacje ratownika medycznego.
W tej sprawie (kryteria kwalifikacyjne) zostały powiadomione WSzW i WKU.

OT - Zauważ, co poprzednio pisałem o odesłaniu wielu osób skierowanych na kurs - niekompetentni, albo działający w złej woli żołnierze/pracownicy ośrodka w Łodzi informowali (w tym WKU) o dopuszczalności skierowania osób nie mających takich kwalifikacji, w listopadzie wiele osób skierowanych na podstawie telefonicznych uzgodnień z ośrodkiem wróciło do miejsca zamieszkania i ma pretensje do WKU, a przecież pracownicy WKU, tak jak Ty, zostali telefonicznie poinformowani, że mogą wziąć udział w szkoleniu.Temat: PIELĘGNIARKA SYSTEMU

Ja zdecydowanie wolę współpracować z pielęgniarkami/pielęgniarzami.
Ratownika sprowadzam do roli tragarza/noszowego.
Dopóki siedzę w karetce jako kierownik zespołu, żadne śmieszne zarządzenia czy wręcz ustawy (zza biurka) - nie zmienią tego...
I nie tylko ja tak postępuję.


Dlaczego wolisz pielęgniarzy czy pielęgniarki od ratowników? Jest jakaś zasadnicza i ogromna różnica między nimi ?
Proszę wytłumacz (ale nie odpowiedzią -bo tak-).

Pracuję z ratownikami po jakichś śmiesznych zaocznych
"pseudouczelniach"- Mimo uzyskania stopnia - licencjat, poziom ich wiadomości jest żaden. Pacjent jest dla nich pacjętem. Nie potrafią wykonać EKG, nie wspomnę o transmisji która być może kojarzy im się z meczem piłkarskim... Wkłucie najchętniej wykonują niebieskim i w łokciową... Tragedia ogólnie... Pielęgniarze - skończyli solidne - dzienne szkoły. Są po kursach specjalistycznych, kwalifikacyjnych... Ich wiadomości i stricte umiejętności są zdecydowanie bardziej solidne od wyżej wymienionych. Na horyzoncie niestety nie widzę światełka poprawy... Przykre, ale dopóki nie zmieni się systemu kształcenia rat . med. i nie pozamyka śmiesznych "UCZELNI" - nic się nie zmieni.
Temat: cennik usług pielęgniarskich - ceny minimalne - propozycje
jankesa po uwzględnieniu Twoich sugestii cennik wygląda następująco:

wizyta domowa celem wykonania iniekcji:
podskórnej..................................20 zł
domięśniowej.............................. 25 zł
dożylnej..................................... 30 zł
podłączenia wlewu kroplowego........ 35 zł
bańki..........................................30.00zł
enema........................................30.00zł

wizyta domowa celem pielęgnacji chorego leżącego:
za pierwszą godzinę..................................30 zł
za każdą następna godzinę.........................20 zł

prywatna noc..........................................150 zł

minimalna miesięczna pensja brutto w SPZOZ lub NZOZ:
oddział zabiegowy....................................3000 zł
oddział niezabiegowy............................... 2500 zł
blok operacyjny...................................... 3200 zł
OIT...................................................... 3500 zł
położnictwo........................................... 3500 zł
pracownia endoskopowa............................3000 zł
pielęgniarka epidemiologiczna.................... 3100 zł
izba przyjęć........................................... 2800 zł
zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego... 3200 zł

dodatek ( w % pensji ) za wyższe wykształcenie zawodowe ( magisterskie ) i 5-letni staż zawodowy.......25%
dodatek za ukończony kurs kwalifikacyjny zgodny z zatrudnieniem (np. kurs anestezjologiczny i praca na OIT)..........100 zł
dodatek za ukończony kurs kwalifikacyjny inny niż zatrudnienie ...........50 zł
dodatek za specjalizację........300zł

To jest tylko szkic projektu. Uprzejmie proszę o opinie i własną wycenę. Stwórzmy razem wycenę naszej pracy - żeby były wytypowane minimalne ceny za naszą pracę poniżej których nikt nie zgodzi się pracować.Temat: Doskonalenie zawodowe lekarzy, pielęgniarek i ratowników
Witam wszystkich i strasznie się cieszę, że jest odzew na rozpoczęty przeze mnie temat!!

Z pielęgniarkami to jest tak - że jeśłi pielęgniarka jest na etacie pdf med., czy pdf sanit. - czy podobne stanowiska np. pdf specjalista - a w zakresie obowiązków ma wykonywanie czynności związanych z wykonywaniem zawodu pielęgniarki oraz kiedy płaci składki na rzecz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych to nic złego się stać nie może z jej prawem wykonywania zawodu. Przecież ponadto pewnie każda z nich /a powinna/ jest wykazywana do NFZ w czsie kontrkatowania. No i jest przecież rozkaz dzienny JW w którym należy umieścić pkt, chociażby o taskiej treści : na podtsawie prawa wyk. zaw. nr ....wydanego przez ........ważnego do.........upoważniam xyz do wykonywania czynności pioelęgniarskich zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi.

Ratowniku 112 - a co do refundacji za kursy organozowane przez OIPiP -

1. izby takich kursów nie organizują ;
2. kursy odbywa się w oparciu o Centra Szkolenia Podyplomowego Kadr Medycznych /cywilne/;
3. kursy te są płatne - np. kurs Ekg 550zł, kurs szczepień - 500zł, a kurs z resuscytacvji krążeniowo-oddechowej 600zł, kurs kwalifikacyjny z zakresu medycyny ratunkowej 1400 zł.
4. dowódca JW nie ma na to środków budżetowych.
5. mozna wykorzystać dochody własne pozyskane z NFZ /poz/ ale tylko na kursy wymagane przez NFZ w przypadku pileęgniarek jest to kurs Ekg i szczepień oraz medycyny rodzinnej.
6. podziałka finansowa w rozdziale 85157 paragraf 432 obejmuje koszty staży i specjalizacji medycznych - patrz prawie wyłącznie dla lekarzy, poza specjalizacjami dla pielęgniarek, bo i takie są, jak zapewne wiecie.

Czyli wogóle jest niekolorowo!!!!

Można jeszcze wnioskować do Dowódcy o zmianę KOS - ale kto się odważy i jaki kadrowiec ma na to czas !!!

[ Dodano: Pon 07 Sty, 2008 ]Temat: Szukam chetnych - medyczny angielski w PROFI LINGUA
Poszukuje pilnie 2 chetnych na kurs. Profi wymaga zeby grupa byla co najmniej 10 osobowa a mamy na razie 8 chetnych :/

OPIS ZE STRONY PROFI

ANGIELSKI MEDYCZNY

Opis kursu

Kurs medyczny przeznaczony jest dla osób, chcących poszerzyć znajomość języka angielskiego o terminologię medyczną, m.in. dla lekarzy, pielęgniarek oraz studentów kierunków medycznych.

Na kursie słuchacze poznają zwroty i wyrażenia związane z medycyną. Uczestnicy kursu zdobywają umiejętności posługiwania się językiem angielskim, potrzebne do pracy zawodowej.

Podczas zajęć szczególny nacisk kładziemy na komunikację w języku obcym. Uczymy naszych słuchaczy, jak prowadzić dyskusję ze współpracownikami, zwierzchnikami oraz pacjentami na tematy związanie ze zdrowiem i leczeniem.

Organizacja zajęć

Zajęcia trwają od października do czerwca
2 poziomy zaawansowania (dwie podgrupy na każdym poziomie)
Jeden poziom obejmuje dwa semestry
Grupy 9-15 osobowe
60 lekcji w semestrze (zajęcia 40 min.)
Otrzymasz gratis
Warsztaty fonetyczne
Warsztaty gramatyczne
Konsultacje z lektorem prowadzącym
Biblioteka językowa
Medioteka
E-learning

Sposób nauczania

Na kursie medycznym kładziemy szczególny nacisk na kształtowanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Podczas zajęć uczymy wyrażeń i zwrotów przydatnych w życiu zawodowym. Poszerzamy słownictwo związane z terminologią medyczną. Uczestnicy kursu uczą się m.in. jak sporządzać dokumentację medyczną, pisać raporty z badań, prowadzić rozmowy służbowe lub przygotowywać prezentacje.

W ramach kursu wszyscy słuchacze mają dodatkowo nieograniczony dostęp do bezpłatnych konwersacji. Mogą także spotykać się ze swoimi nauczycielami na indywidualnych konsultacjach. W naszej szkole każdy słuchacz jest pod stałą opieką lektora. Na bieżąco śledzimy postępy w nauce wszystkich uczestników kursu. Przeprowadzamy okresowe testy kontrolne podsumowujące wyniki nauki.

Lektorzy

Kursy medyczne prowadzą starannie dobrani nauczyciele, którzy spełniają surowe kryteria kwalifikacyjne Profi-Lingua. Wszyscy posiadają wyższe wykształcenie oraz przygotowanie metodyczne i pedagogiczne. Doskonale znają także terminologię medyczną. Podchodzą do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem. Potwierdzeniem umiejętności zawodowych naszych lektorów są doskonałe wyniki, jakie słuchacze osiągają podczas egzaminów językowych.Temat: Badanie ekg a zlecenie lekarskie
Nasza ustawa o zawodzie jest bardzo ogólnikowa i tak na prawdę nie reguluje wielu spornych kwestii. Jest nowy projekt ustawy, ale nie miałam jeszcze czasu, aby poczytać, a trzeba, ponieważ teraz możemy jeszcze coś zmienić. Brak regulacji prawnych rodzi nieporozumienia, a tak jak piszesz prokurator tylko czeka, a może nie tak prokurator jak "dobrze" pokierowana rodzina pacjenta.
Ja jednak uważam, że ekg w szpitalu musimy wykonywać. Chociaż szanuję osoby wyrażające odmienne stanowisko, że powinien być kurs.
Z reguły jednak taki kurs jest częściowo czy całościowo płatny i nie jest tak powszechnie organizowany jakby się chciało.
Pracując na OJOM-ie nie można po prostu nie wykonać ekg, kiedy widzisz, że to badanie jest absolutnie niezbędne i umiesz je wykonać , mimo braku kursu.
Co innego np. w przychodni, kiedy nie masz przy sobie lekarza, albo masz takiego, który nigdy nie oceniał pracy serca a pacjent zgłasza się na planowe badanie.
Weźmy jeszcze pod uwagę, że na innych kursach np. z anestezjologii i intensywnej terapii jest dość dużo godzin poświęconych ocenie zaburzeń kardiologicznych, nie jest zatem tak, że jeśli masz skończone określone formy kształcenia podyplomowego a nie masz tego wybranego kursu ekg to nie masz podstaw, aby udowodnić, że te kompetencje uzyskałaś robiąc kurs kwalifikacyjny czy specjalizację.
Czy zatem specjaliście pielęgniarstwa kardiologicznego czy AiIT albo ratunkowego potrzebny jest kurs specjalistyczny ekg, kiedy w ramach ukończonej specjalizacji miała dużo godzin poświęconych kardiologii?
Dodatkowo dochodzi doświadczenie zawodowe. Gdybyśmy tak chciały wszystko kończyć.....

Tylko nie zrozumcie, że uważam taki kurs za niepotrzebny, absolutnie, trzeba się kształcić i najlepszym rozwiązaniem było by wymuszenie na Dyrekcji sfinansowania takiego kursu i zadbanie, aby każda pielęgniarka miała odpowiednie kwalifikacje, ale to jak sądzę w większości przypadków pozostaje w kwestii pobożnych życzeń.Temat: Minimalna płaca dla pielęgniarki 3 tyś zł brutto?
Dlaczego chcecie 3000zł, to głupota. Jak wynegocjujemy konkretną KWOTĘ, to pozostaniemy przy niej przez następne ćwierć wieku. Bzdura. Dlaczego nie można inaczej ustalić naszych zarobków. W zależności od posiadanych kwalifikacji a nie stażu pracy. Za staż powinna być wysługa a pensja powinna zależeć od wykształcenia. Zawsze narzekamy na nasze zarobki, więc zaproponujmy jak to ma wyglądać wg nas. Walczymy o 100 czy 200zł dodatku za skończone studia. Czy naprawdę nasza wiedza i zaangażowanie są tylko tyle warte? Jak same nie będziemy się cenić, to nikt nas nie doceni. Zbierzmy te nasze propozycje, przeanalizujmy i walczmy o konkrety.Ja bym to widziala np. tak. Za wyjściową podstawę przyjmijmy średnią krajową (która jest zmienna i dzieki temu nasze zarobki bylyby bezpieczne) i najniższe wykształcenie pielęgniarskie a resztę dopracujmy do tego. 1) pielęgniarka bez matury - stawka = średnia krajowa; 2) pielęgniarka z maturą - stawka = 125% średniej krajowej; 3) pielęgniarka licencjatka - stawka = 150% średniej krajowej; 4) pielęgniarka z wykształceniem wyższym magisterskim innym niż pielęgniarskie (ale przydatnym w służbie zdrowia, a nie np. po architekturze czy teologii) - stawka = 175% średniej krajowej; 5) pielęgniarka z wykształceniem wyższym, magister pielęgniarstwa - stawka = 2 średnie krajowe. Nieźle co? A jak przekonać koleżanki do podnoszenia kwalifikacji. Oczywiście kasą. 1) Za ukończenie kursu dokształcającego (3-5 dni) - dodatek do stawki w wysokości 1%; 2) za ukończenie kursu specjalistycznego (2 tyg. do 1 msc.) - dodatek do stawki w wysokości 3%; 3) za ukończenie kursu kwalifikacyjnego (3-6 msc.) - dodatek do stawki w wysokości 5%; 4) za ukończenie specjalizacji (2 lata) - dodatek do stawki w wysokosci 10%. Myślę, że taka motywacja byłaby odpowiednia. Jeżeli któraś z koleżanek chciałaby zarabiać więcej, to musiałaby podnieść swoje kwalifikacje, a nie klepać jęzorem bez potrzeby. Dlaczego wszystkim ma się należeć wszystko i po równo? Dlaczego zawsze są tępione te dziewczyny, które próbują coś zrobić, wprowadzić jakieś nowości, dowiedzieć się czegoś więcej. A pokłony bije się przed tymi, których edukacja zakończyła się na etapie LM czy SM, zeby ich nie urazic.Temat: kontrakt z NFZ
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie zakresu i organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą:

§ 4. Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawują:
1) lekarz podstawowej opieki zdrowotnej sprawujący profilaktyczną opiekę nad uczniem na podstawie deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;
2) lekarz dentysta;
3) pielęgniarka, która ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania lub ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania, zwana dalej ‼pielęgniarkąâ€, albo higienistka szkolna.

Dz.U.1999.30.300 (R) Kwalifikacje wymagane od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w publicznych zakładach opieki zdrowotnej.
Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 29 marca 1999 r. (poz. 300)

higienistka szkolna - wymagane kwalifikacje : wykształcenie średnie medyczne

Przytoczony art. 4 Rozporządzenia MINISTRA ZDROWIA z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie zakresu i organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą, wskazuje, że pielęgniarka zatrudniana w szkole musi mieć ukończony odpowiedni kurs.
Z drugiej strony rozporządzenie wyróżnia higienistkę szkolną, od której wymagane jest jedynie wykształcenie średnie medyczne.

To już kolejna zmiana rozporządzenia w tym przedmiocie i zapis zupełnie niezrozumiały. W każdym razie aktualnie wygląda na to, że rzeczywiście wystarczy wykształcenie średnie medyczne, choć nie uważam, żeby to właśnie było intencją rozporządzenia, skoro jednak konieczność ukończenia szkolenia w przypadku pielęgniarek przewidziało. Zakładając racjonalnosc prawodawcy, zapis taki czemuś ma służyć. Niestety prawodawca zapomniał jeszcze, że zgodnie z innymi aktami dla higienistki zkolnej przewidziano jedynie wymóg ukończenia szkoły średniej medycznej, czyli przepis § 4 pkt 3 jest zupełnie pozbawiony sensu i pozostawia szerokie pole do interpretacji.Temat: Zakres obowiązków ratownika medycznego


I tu się trochę mylisz, gdyż według ekspertów z MZiOS pielęgniarka na
polecenie, a ratownik musi mieć zgodę. Taka jest różnica. Niby nic a
okazuje
się, że ma to jakieś prawne znaczenie.


 I tu się wszyscy mylicie:
Pielęgniarka ma prawo samodzielnie bez zlecenia lekarza m.in.wykonać:
-wstępną ocenę ciężkości urazów i organizację bezpiecznego transportu
chorego,
-zastosować unieruchomienie przy złamaniach i zwichnięciach.
-doraźnie podać tlen,
-wykonać defibrylację,
-podać dozylnie leki i dożylnie przetaczać płyny w ramach postępowania w
resuscytacji krąż.-oddech.
-badanie fizykalne,
-wykonać intubację dotchawiczą,
Wszystko powyższe reguluje rozporządzeni MZiOS z dn. 2.09.1997 Dz.U. nr 116
poz.750 z dn.1.10.1997.Są w nim podane te i inne uprawnienia pielęgniarki i
położnej do samodzielnego działania.Niektóre kompetencje są uwarunkowane
ukończeniem odpowiedniego rodzaju kształcenia podyplomowego (kursy
kwalifikacyjne,specjalistyczne lub specjalizaja).
Przytoczone wyżej rozporządzenie uprawnia również pielęgniarkę i położną do
samodzielnego podania choremu leków (załączniki w formie tabeli).Ponadto
rozp. Min.Zdr. z dn.16.12.2002 Dz.U.nr 236,poz. 2000 określa leki i płyny
infuzyjne, do kórych podawania jest uprawniona pielęgniarka i położna w
ramach postępowania p-wstrząsowego. Rozporządzenia te wynikają z Ustawy o
zawodach pielęgniarki i położnej z dn.05.07.1996r., która mówi że zawody te
są zawodami samodzielnymi. Ustawa ta nadaje i reguluje samodzielność i
kompetenje w wykonywaniu tych zawodów.
Co do ratowników medycznych brak do tej pory jakichkolwiek przepisów
wykonawczych.
A szkoda. Pozdrowienia dla ratowników!

Temat: Galicyjskie Centrum Edukacji - szkolenia i kursy
Szanowni Państwo!

GALICYJSKIE CENTRUM EDUKACJI SP. Z O.O. w Krakowie
zwraca się z pilną prośbą o nawiązanie współpracy z Waszą Placówką w
celu przeprowadzenia kursów, szkoleń( wynajem sal, obsługa
gastronomiczna)"

1. „OPIEKUN OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” ( praktyka)
2. „REHABILITACJA SPOŁECZNO - ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
3. „METODA EDUKACYJNA” ( francuska metoda poradnictwa zawodowego)
4. „METODA HISZPAŃSKA- rozwijanie indywidualnych cech ułatwiających
zdobycie zatrudnienia”
5. „STANDARDY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ”
6. INNE

PILNIE ZATRUDNIMY na terenie Waszego Powiatu:
wykładowców, nauczycieli, trenerów, instruktorów do przeprowadzenia w/w
zajęć w zawodach: DORADCY ZAWODOWI, LIDERZY KLUBÓW PRACY- mile
widziane dokumenty potwierdzone przez MPiPS, TERAPEUCI ZAJĘCIOWI,
PEDAGODZY, METODYCY, DYDAKTYCY, PSYCHOLODZY, SOCJOLODZY, RATOWNICY
MEDYCZNI, LEKARZE, PIELĘGNIARKI, PRAWNICY, KSIĘGOWE, EDKONOMIŚCI,
KADROWCY, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, INFORMATYCY, BHP, HOTELARZE, KUCHARZE,
OPERATOR WÓZKÓW WIDŁOWYCH, INSTRUKTOR NAUKI JAZDY ( wszystkie
kategorie), j. WŁOSKI, J. NIEMIECKI, J. ANGIELSKI,

Zainteresowanych prosimy o składanie ofert- pilne!
( CV, odpisy dyplomów, świadectw kwalifikacyjnych, inne)

ZAPRASZAMY DO KONTYNUACJI NAUKI, PODNOSZENIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W
NASZYCH SZKOŁACH:

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY i inne
- dwu letnie policealne studium- uprawnienia szkoły publicznej
(I –szy semestr nie pobieramy czesnego).

Zapraszamy na KURSY KWALIFIKACYJNE:
PEDAGOGICZNE, ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE W OŚWIACIE,
OLIGOFRENOPEDAGOGIKA, TERAPIA PEDAGOGICZNA, TYFLOPEDAGOGIKA,
SUROPEDAGOGIKA.

Z poważaniem: Elżbieta Olszak- Prezes Zarządu GCE
Kontakt: tel./fax:012 637 09 04, sekretariat: 012 638 47 92
Temat: Kursy przydatne w turystyce Wodnej
Pod tym tematem można, a nawet zachęcam do zamieszczania informacji na temat szkoleń, które są organizowane przez poszczególne stowarzyszenia/organizacje. Również tutaj będzie możliwość prowadzeń dyskusji na ten temat. Zapraszam.

Ja pozwolę sobie zacząć:

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na szkolenia w zakresie ratownictwa. Aktualnie są przygotowane propozycje szkoleń na poszczególne stopnie:

MŁODSZY RATOWNIK WOPR

[WYMAGANIA FORMALNE]

1. Uczestnikiem może być każda osoba, w tym nieletni.
2. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia kursu.
3. Karta pływacka.
4. Pozytywne zaliczenie praktycznego sprawdzianu wstępnego.

[SPRAWDZIAN KWALIFIKACYJNY]

1. Przepłynięcie dystansu 50 m (metrów) stylem dowolnym w czasie poniżej 45” (sekund).
2. Nurkowanie pod powierzchnią wody na dystansie co najmniej 15 m (start z powierzchni wody).
3. Wykazanie się umiejętnością pływania na grzbiecie z pracą nóg do żabki n a dystansie 25 m.

RATOWNIK WOPR

[WYMAGANIA FORMALNE]

1. Ukończony 18 rok życia.
2. Ważna legitymacja członka WOPR z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika na dany rok kalendarzowy.
3. Posiadanie co najmniej 12-miesięcy uprawnień młodszego ratownika WOPR.
4. Staż godzinowy co najmniej 100 godzin pracy w charakterze ratownika wpisany do legitymacji członka WOPR.
5. Specjalna karta pływacka.
6. Posiadanie co najmniej jednego spośród uprawnień przydatnych w ratownictwie wodnym
* motorowodne
* żeglarskie
* nurkowania swobodnego (bez płetwonurka młodzieżowego)
* trenera lub instruktora pływania
* lekarza medycyny,
* pielęgniarki,
* ratownika medycznego,
* przewodnika turystyki kajakowej,
* instruktora innych dyscyplin wodnych określonych w odrębnych przepisach.

[SPRAWDZIAN KWALIFIKACYJNY]

1. Przepłynięcie dystansu 100 m (metrów) stylem dowolnym w czasie poniżej1’ (minuty) 40” (sekund).
2. Nurkowanie pod powierzchnią wody na dystansie nie krótszym niż 25 m (start z powierzchni wody).
3. Wykazanie się umiejętnością holowania współćwiczącego na dystansie 50 m, płynąc na grzbiecie z pracą nóg do żabki i z chwytem stosowanym w ratownictwie wodnym.

Więcej informacji na temat kursu w Biurze WOPR
Adres:
10-045 Olsztyn
ul. Niepodległości 16 (1 piętro)
tel. 089 527-48-14

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek
9.00 - 13.00

Uprawnienia dają możliwość pracy na plażach podczas sezonu, również na basenie można się zatrudnić, oraz pracy po za granicami kraju, ponieważ uprawnienia są honorowane w większości krajów na świecie.
Temat: PIELEGNIARKI/NURSES
Sigmar Heath Recruitment jest częścią firmy Sigmar Recruitment, Irlandzkiej firmy zajmującej się od wielu lat doradztwem personalnym. W obecnej chwili dla naszych Irlandzkich oraz Australijskich klientów, szpitali oraz klinik prywatnych poszukujemy kandydatów na stanowisko:

PIELĘGNIARKA
IR/P/1

Zakres obowiązków:

# Praca na oddziale zgodnie z posiadanym doświadczeniem
# Dyżury pielęgniarskie zgodnie z harmonogramem oddziału
# Udział w codziennych konferencjach ordynatorskich
# Wydawanie lekow pancjentom
# Asysta przy badaniach lekarskich
# Regularny udział w kursach dokształcających

Wymagania:

# Wykształcenie minimum licencjackie.
# Minimum 3 lata ciągłości pracy w podczas ostatnich 5 lat.
# Dobra znajomość jęz. angielskiego
# Niekaralność
# Gotowość do wyjazdu w przeciągu 2 miesięcy do Irlandii lub Australii

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do składania aplikacji w formie CV w języku angielskim, z wyszczególnieniem procedur wykonywanych. Z checią prześlemy także formularz gotowego CV, wymagającego jedynie uzupełnienia. Rozmowy kwalifikacyjne mają miejsce w Warszawie w siedzibie naszego biura. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Bożena Pedersen, tel: 022 653 85 24

bpedersen@sigmarpoland.pl

Sigmar Recruitment Poland
Al.Jana Pawla 23
00-854 Warszawa

www.sigmarpoland.pl

Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)".Temat: TRANSFORMACJA W KSZTAŁCENIU PIELĘGNIAREK w POLSCE
Kształcenie podyplomowe

Ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej z dnia 5 lipca 1996 roku w art. 10b. nakłada na pielęgniarki obowiązek stałego aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności zawodowych i daje prawo do doskonalenia zawodowego w różnych rodzajach kształcenia podyplomowego. Również w Kodeksie etyki zawodowej, w części szczegółowej, czytamy, iż obowiązkiem pielęgniarki jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
Potrzeba kształcenia ustawicznego jest podyktowana ciągłym postępem medycznym, odkrywaniem nowych metod i technik leczenia, wynikami badań naukowych pozwalających na unowocześnienie działań pielęgniarek i wprowadzenie do opieki nad pacjentem nowych rozwiązań.

Istnieją następujące formy kształcenia podyplomowego:
 szkolenie specjalizacyjne,
 kursy kwalifikacyjne,
 kursy specjalistyczne,
 kursy dokształcające.

Po ukończeniu dwuletniego szkolenia specjalizacyjnego pielęgniarka zdobywa kwalifikacje w określonej dziedzinie pielęgniarstwa oraz uzyskuje tytuł specjalisty w danej dziedzinie. Specjalizacja może być prowadzona w zakresie pielęgniarstwa rodzinnego, w ochronie zdrowia pracujących, środowiska nauczania i wychowania, pielęgniarstwa zachowawczego, geriatrycznego, kardiologicznego, nefrologicznego, diabetologicznego, pediatrycznego, chirurgicznego, operacyjnego, anestezjologicznego i intensywnej opieki, onkologicznego, psychiatrycznego, opieki długoterminowej, neurologicznego, opieki paliatywnej, ratunkowego oraz w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.

Inną formą kształcenia są kursy kwalifikacyjne pozwalające na uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych.
Obejmują one kursy z zakresu pielęgniarstwa rodzinnego, psychiatrycznego, anestezjologicznego i intensywnej opieki, onkologicznego, zachowawczego, środowiska nauczania i wychowania, nefrologicznego z dializoterapią, opieki długoterminowej, opieki paliatywnej, ratunkowego, chirurgicznego, kardiologicznego, pediatrycznego, w ochronie zdrowia pracujących i w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej (Rozporządzenie MZ z dn. 29.10.2003, Rozporządzenie MZ z dn. 30.05.2007).

Kursy specjalistyczne dają kwalifikacje do wykonywania określonych czynności zawodowych, natomiast kursy dokształcające pogłębiają i aktualizują wiedzę zawodową.
Kształcenie podyplomowe może być prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (Ustawa z dn. 5. 07.1996).

Pielęgniarki z dłuższą, niż pięcioletnia przerwą w wykonywaniu zawodu są zobowiązane do odbycia 3 miesięcznego szkolenia organizowanego przez Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych.Temat: Hospicjum

Dlaczego zdecydowałaś się na pracę w Hospicjum
(a nie np. w przychodni czy szpitalu)


Z moja decyzja opracy w hospicjum to było troche dziwnie
Po skonczonym stazu (obowiazkowe 12 miesięcy po ukonczeniu pielegniarstwa żeby dostac prawo wykonywania zawodu ) wysłałam zgłoszenie na kurs z zakresu pielęgniarstwa ratunkowego [chciałam pracować w Pogotowiu Ratunkowym], niestety los był okrutny dostałam się na kurs z pielęgniarstwa zachowawczego a dokładniej z "pielegnowania chorych przewlekle i niepełnosprawnych" , poniewaz nie miałam pracy po stazy więc zrobilam ten kurs, w miedzyczasie zostałam przyjeta do pracy w zakładzie Pielegnacyjno-Opiekunczym który po kilku miesiacach przekształacowo w Hopspicjum dla osób dorosłych:)Tak więc właściwie nie decydowałam się swiadomie na prace w Hospicjum, poprostu los tak chciał Nigdy nie chciałam pracować z osobami starszymi a juz z umierającymi tym bardziej, jestem osoba bardzo zywiołowa i majestat smieci zawsze mnie przerażał teraz nie wyobrazam sobie innej pracy [chociaz noca snię o oddziale ratunkowym czy karetce wypadkowej ].


Czy oprócz szkoły pielęgniarskiej (studiów),
przechodziłaś jakieś specjalistyczne kursy, np. z zakresu psychologii


Owszem później zrobiłam specjalizacje z Pielegniarstwa zachowawczego [oprócz wcześniejszego tzw."kursu kwalifikacyjnego" ]. Kurs trwał 6 miesięcy, specjaliozacja 1,5 roku
Obecnie konczę kurs z Podstaw opieki paliatywnej i specjalizację - tym razem juz z opieki paliatywnej. W miedzy czasie zrobiłam studia z rehabilitacji coby moim pacjentom nie pourywać głow .
Ale i tak uważa że jestem "zakłuty łep" bez młotka nic nie wchodzi snie ze kiedys jednak bedę pracować na wyśnionym oddziale ratunkowym ale zanim to nastapi kocham to co robie chociaz czasami jest bardzo ciężko [ szczególnie jak umiera pacjent/ka która byla długo juz u nas i z która mimo woli się cz.lowiek w jakis tam sposób zzył albo jezeli juz nic nie możesz dla tej osoby zrobić
Dla mnie największym podziękowaniem jest fakt ze mogłam pomóc tej osobie, ze choc chwilę ja nie boli, ze mogła z kims porozmawiac
Ja sama uważam ze tak naprawdę nie trzeba wielkich predyspozycji do pracy w takim miejscu trzeba tytlko chcieć cos zrobic dla tych ludzi a przedewszystkim trzeba chciec ich wysłuchac bo personel najczęściej zabiegany nie ma na to czasu ci luidzie często potrzebuja tylko obecności kogos przy ich łózku, aby w tych ostatnich dniach, godzinach, minutach często nie byc samymi. Fajnie jezeli jest to osoba wierzaca wtedy tym bardziej jesyt ona z utesknieniem wypatrywana. jedyne co nie mozna zrobic to obiecać że się przyjdzie a potem zerwac kontakt z tymi chorymi =- oni to bardzo przezywają, traktuja to jak kolejna zyciowa porażkę, kolekna zdrade

przepraszam ze tak przynudzam ale ostrzegałam pielegniarstwo jest moja pasja zyciowa i potrafię o mioch pacjentach godzinami opowiadac

[ Dodano: 16-11-2005, 11:25 ]Temat: projekt ustawy o PRM

• dyspozytor powinien mieć zapewnioną możliwość całodobowej konsultacji z lekarzem i zespołami wyjazdowymi.
Nad pracą dyspozytorów musi czuwać lekarz koordynator medyczny w ciągu całej doby. Dyspozytor powinien mieć zapewnioną możliwość całodobowej konsultacji z lekarzem koordynującym
ZALECANE KWALIFIKACJE I SKŁAD ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
W ramach ratownictwa medycznego działają następujące rodzaje zespołów:
• zespół reanimacyjny „R”
• zespół wypadkowy „W”
W skład zespołu reanimacyjnego wchodzą nie mniej niż 3 osoby:
1. lekarz ratunkowy lub lekarz odbywający specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej - co najmniej po dwóch latach jej trwania, lekarz posiadający specjalizację co najmniej I stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chorób wewnętrznych, pediatrii; chirurgii urazowo – ortopedycznej lub traumatologii.
2. pielęgniarka ratunkowa, pielęgniarka specjalistka z anestezjologii, chirurgii, pediatrii lub pielęgniarka która ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego lub w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarka posiadająca co najmniej 3-letni staż pracy w oddziałach tych specjalności, chorób wewnętrznych, oddziałach pomocy doraźnej, izbach przyjęć lub pogotowiu ratunkowym;
3. ratownik medyczny.
Jedna z osób, o których mowa w pkt. 2 i 3, powinna posiadać uprawnienia do kierowania ambulansem ratunkowym, jeżeli żadna z osób wymienionych w ust. 1 pkt. 2 i 3 nie posiada uprawnień do kierowania ambulansem ratunkowym w skład zespołu dodatkowo wchodzi kierowca.

W skład zespołu wypadkowego wchodzą maksymalnie 3 osoby, w tym:
1. lekarz ratunkowy lub lekarz odbywający specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej - co najmniej po dwóch latach jej trwania, lekarz posiadający specjalizację co najmniej I stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chorób wewnętrznych, pediatrii; chirurgii urazowo – ortopedycznej lub traumatologii.
2. pielęgniarka ratunkowa, pielęgniarka specjalistka z anestezjologii, chirurgii, pediatrii lub pielęgniarka która ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego lub w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarka posiadająca co najmniej 3-letni staż pracy w oddziałach tych specjalności, chorób wewnętrznych, oddziałach pomocy doraźnej, izbach przyjęć lub pogotowiu ratunkowym lub ratownik medyczny,
3. kierowca

W sytuacji, gdy dysponent jednostki nie jest w stanie zapewnić w składzie zespołu wypadkowego lekarza, a wyłączenie zespołu wiąże się z pogorszeniem dostępu do świadczeń zdrowotnych, dopuszcza się jego funkcjonowanie bez lekarza, przy czym konieczne jest zapewnienie w składzie zespołu pielęgniarki ratunkowej, pielęgniarki specjalistki z anestezjologii, chirurgii, pediatrii lub pielęgniarki która ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego lub w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarki posiadającej co najmniej 3-letni staż pracy w oddziałach tych specjalności, chorób wewnętrznych, oddziałach pomocy doraźnej, izbach przyjęć lub pogotowiu ratunkowym i ratownika medycznego.W przypadku braku określonego wyżej składu dopuszcza się inną konfigurację zespołu, w liczbie co najmniej 2 osób posiadających kwalifikacje do podejmowania medycznych działań ratunkowych.

PozdrawiamTemat: Cewnikowanie mężczyzny
KONSULTANT KRAJOWY W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA RODZINNEGO:
mgr Ewa Obrzut

Stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dotyczące cewnikowania pęcherza moczowego u mężczyzn przez pielęgniarki rodzinne

Warszawa 15.03.2007 r.

Odkąd pracuję w służbie zdrowia przy cewnikowaniu mężczyzn stawiano pytanie: czy jest to czynność pielęgniarska czy wyłącznie lekarska. Poniższy tekst jest kolejnym spojrzeniem na stary problem.
W odpowiedzi na zapytania dotyczące cewnikowania pęcherza moczowego u mężczyzn przez pielęgniarki rodzinne, uprzejmie wyjaśniam:
Pielęgniarka rodzinna będąca świadczeniodawcą w zakresie POZ z którym Fundusz zawarł umowę, bądź zatrudniona u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej POZ, zobowiązana jest do udzielania świadczeń, w oparciu o rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 października 2005 r., w sprawie zakresu zadań lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2005 r., Nr 214 poz. 1816). Rozporządzenie powyższe w części dotyczącej udzielanych świadczeń leczniczych przez pielęgniarkę POZ, wskazuje na cewnikowanie pęcherza u kobiet (zał. Nr 2 cz. II A pkt 6, ppkt 4). Tak więc zakres zadań pielęgniarki POZ nie obejmuje cewnikowania mężczyzn.
Jednocześnie należy zauważyć, iż wskazane powyżej rozporządzenie pozostaje w sprzeczności z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 2 września 1997 r., w sprawie zakresu i rodzaju świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych wykonywanych przez pielęgniarkę samodzielnie, bez zlecenia lekarskiego oraz zakresu i rodzaju takich świadczeń wykonywanych przez położną samodzielnie (Dz. U. Nr 116 poz. 750), stwierdza ono, że pielęgniarka wykonując świadczenia lecznicze jest uprawniona samodzielnie bez zlecenia lekarskiego do ‼.. zakładania cewnika do pęcherza moczowego i usuwania założonego cewnika...” (§ l ust l pkt 3 e).
Pragnę jednak stwierdzić, iż pielęgniarki w trakcie realizacji programu kształcenia zawodowego zarówno na poziomie licencjackim jak i magisterskim nie nabywają umiejętności praktycznych w zakresie cewnikowania mężczyzn. Takich umiejętności nie mają również możliwości nabyć w trakcie kursu kwalifikacyjnego, czy specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Dlatego aby uniknąć komplikacji wynikających z braku doświadczenia i umiejętności w cewnikowaniu mężczyzn, pielęgniarki nie powinny być ‼zmuszane” do wykonywania tego świadczenia.

Jednocześnie przypominam, że art. 22 ust. 4 i 5 Ustawy o Zawodach Pielęgniarki i Położnej daje pielęgniarce i położnej prawo odmowy wykonania zlecenia lekarskiego, podając niezwłocznie przyczynę odmowy na piśmie. Mając na względzie rozbieżności w interpretacji uprawnień pielęgniarek do cewnikowania mężczyzn, jako konsultant krajowy zamierzam wystąpić do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych o podjęcie wspólnych działań dotyczących nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 września 1997 r. w sprawie zakresu i rodzaju świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych wykonywanych przez pielęgniarkę samodzielnie, bez zlecenia lekarskiego oraz zakresu i rodzaju takich świadczeń wykonywanych przez położną samodzielnie.Temat: WYLALI DZIECKO RAZEM Z KĄPIELĄ
WYLALI DZIECKO RAZEM Z KĄPIELĄ
7 lipca 2008 roku grupa pielęgniarek z kilkunastu domów pomocy społecznej Województwa Świętokrzyskiego spotkała się z panią Wojewodą.
Tematem rozmowy była sprawa podwyżek płac.
Efekt tych rozmów opisany tu:
http://dps.pl/domy/index.php?rob=radar&dzial=9&art=1189#

15 lipca pojechałem do NFZ POZ na rozmowę o możliwościach dofinansowywania działalności medycznej naszych pań pielęgniarek.
Dowiedziałem się, że można utworzyć przy Domu ZOZ, ale jest to bardzo trudne do zrealizowania ze względu na rygorystyczne wymagania co do gabinetu.
Można też zawrzeć umowę z pielęgniarkami środowiskowymi, przy czym nasze pielęgniarki nie spełniają kryteriów, bo choć ukończyły studia, to nie mają kursów kwalifikacyjnych by zostać pielęgniarkami środowiskowymi. A jeśli nawet takie kursy ukończą, to nie mogą być w stosunku pracy z naszym Domem.
Dowiedziałem się także, że tak, jak wybiera się lekarzy, Mieszkańcy mają prawo wybierać sobie pielęgniarki środowiskowe, z udostępnionej przez NFZ listy takich osób.
Niestety w naszym powiecie nie ma nawet jednej takiej pielęgniarki.
Aż tu nagle do domów dociera stanowisko Pani Minister z dnia 23 lipca.

Klasyczne odwrócenie kota ogonem.

Już nie ma wzmianki o rażąco niskich zarobkach.
Jest wskazanie na nieprawidłowości.

i to jakie nieprawidłowości.

Przedstawiam końcówkę tego Dekretu:

"Reasumując pragnę zwrócić Państwa uwagę, iż finansowanie ze środków dotacji czy odpłatności mieszkańców czy ich rodzin jest przekroczeniem dyscypliny budżetowej i podlega regulacjom wynikającym z łamania dyscypliny finansów publicznych, w związku z tym należy wzmóc działania wymuszające na Narodowym Funduszu Zdrowia objęcie mieszkańców domów pomocy społecznej świadczeniami medycznymi w tym pielęgniarskimi i rehabilitacyjnymi a w przypadku odmowy występować do centrali NFZ z roszczeniem finansowym wynikającym z poniesionych kosztów związanych np. z zapewnieniem świadczeń pielęgniarskich.

Proszę o wdrożenie w życie właściwych form realizacji świadczeń zdrowotnych w domach pomocy społecznej.

W przypadku odmów ze strony zakładów opieki zdrowotnej, proszę o ich przekazywanie do Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej oraz do centrali Narodowego Funduszu Zdrowia".

Adresatami tego pisma są wszyscy Starostowie i Prezydenci Miast, więc to Oni mają obowiązek składania zawiadomień o powszechnym łamaniu dyscypliny finansów publicznych, bo w każdym Domu pomocy społecznej zatrudnione są panie pielęgniarki.

Uprzejmie donoszę, że w naszym Domu również zatrudnione są panie pielęgniarki oraz rehabilitanci, co oznacza, że w naszym Domu trwa permanentne łamanie dyscypliny finansów publicznych.

Tak więc jeszcze niedawno tak potężny problem niskich płac pielęgniarek zatrudnionych w domach pomocy społecznej sam się zredukował niemal do zera.

Już nikt nie mówi o podwyżkach.

Serdecznie pozdrawiam.
Temat: Kontrakty pielęgniarek - brak pieniędzy
Gniezno, dn.01.07.2009r.

Ogólnopolska Konfederacja

Związków Zawodowych Pracowników

Ochrony Zdrowia

Pan Jacek Paszkiewicz
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

Ogólnopolska Konfederacja Zwiazków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia z niepokojem obserwuje spotkania przedstawicieli NFZ z Samorządem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych w kwestii dotyczącej zasad kontraktowania świadczeń pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej od 2010 roku oraz ich rozliczania i finansowania.

Za skandal należy uznać postępowanie prezesa NFZ który we wrześniu 2007 roku wprowadził zarządzenie nr 69 dotyczące między innymi świadczeń pielęgniarki środowiskowej w formie zadaniowej POZ, następnie zmodyfikował je w 2008 roku zarządzeniem nr105, a obecnie planuje je wycofać pozbawiając mieszkańców domów pomocy społecznej należnej im opieki pielęgniarskiej. Prezes NFZ wprowadzając zarządzenia nr 69 i 105 przymusił pielęgniarki pracujące w DPS-ach do: - podniesienia kwalifikacji zawodowych ( kurs kwalifikacyjny trwający 6 miesięcy- za kwotę ok.2000zł)
- przejścia w inną formę zatrudnienia wiążącą się z poniesieniem dużych kosztów- założenie własnego NZOZ-u lub praktyki grupowej
- zorganizowania opieki pielęgniarskiej zgodnie z wymogami NFZ
a obecnie po krótkim okresie działalności proponuje się kolejne drastyczne zmiany budzące niepokój zarówno pielęgniarek które takie usługi świadczą jak i osób zarządzających domami pomocy społecznej.
Proponowane na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia w dniu 18 maja 2009r. zmiany –iż mieszkańcy DPS-ów zostaną przekazani pod opiekę długoterminową spowodują iż większość mieszkańców, którzy obecnie mają świadczone usługi pielęgniarskie w formie zadaniowej nie będzie mogła skorzystać z opieki długoterminowej gdyż, nie mieści się w kryteriach zabiegowych lub skali Barthel.

Ogólnopolska Konfederacja domaga się informacji na temat planowanego opracowania zasad połączenia świadczeń pielęgniarskiej opieki domowej w POZ z opieką długoterminową, a w szczególności jakie kryteria musi spełniać pacjent aby skorzystać z nowej formy opieki pielęgniarskiej.
Nasze obawy budzi fakt iż przeważająca grupa mieszkańców DPS w tym specjalistycznych np. osoby po udarach , z demencją starczą, chore psychicznie, w stanach wegetatywnych potrzebujące stałych świadczeń pielęgniarskich i nie mające wymaganego w opiece długoterminowej świadczenia zabiegowego zostaną pozbawione konstytucyjnego prawa do fachowej opieki pielęgniarskiej.
Jednocześnie pragniemy poinformować iż ze względu na duże zainteresowanie społeczne znajdujące zrozumienie i szerokie poparcie w ogólnopolskich mediach dotyczące właściwego poziomu usług dla mieszkańców DPS-ów Konfederacja będzie na bieżąco i wnikliwie obserwować i oceniać czy proponowane przez Prezesa NFZ od 2010 roku zmiany nie spowodują pogorszenia świadczeń zdrowotnych w DPS-ach.

Przewodniczący Ogólnopolskiej Konfederacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia

Łyszczarz Zenon

Do wiadomości:
-Minister Zdrowia
-Minister Pracy i Polityki Społecznej
-Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych
-Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych
za http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3037Temat: Zapytanie co do kursu na ins.
Art. 105. 1. Szkolenie osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym albo tramwajem jest prowadzone przez instruktora, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Instruktorem jest osoba, która:
1) ma co najmniej wykształcenie średnie;
2) posiada, przez okres co najmniej 3 lat, uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego szkoleniem;
3) przedstawiła orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
4) ukończyła kurs kwalifikacyjny;
5) zdała egzamin przed komisją powołaną przez wojewodę;
6) nie była karana wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium do spraw wykroczeń(16) za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym;
7) została wpisana do ewidencji instruktorów.
3. Szkolenie w zakresie udzielania pomocy przedlekarskiej jest prowadzone przez osobę, która spełnia co najmniej jeden z warunków określonych w pkt 1-3:
1) wykonuje zawód lekarza lub pielęgniarki;
2) posiada kwalifikacje instruktora Polskiego Czerwonego Krzyża;
3) posiada kwalifikacje ratownika medycznego.

§ 43. 1. Przed przystąpieniem do egzaminu osoba ubiegająca się o wpis do ewidencji instruktorów składa komisji egzaminacyjnej:
1) wniosek o wpis do ewidencji instruktorów, którego wzór określa załącznik nr 9 do rozporządzenia;
2) wyraźną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, przedstawiającą osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywała głowę w pozycji lewego półprofilu z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy; osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania - fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy, pod warunkiem że fotografia taka umieszczona jest w dokumencie potwierdzającym tożsamość;
3) dokument potwierdzający posiadanie co najmniej średniego wykształcenia;
4) dokumenty, o których mowa w art. 105 ust. 2 pkt 6 ustawy;
5) zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie:
a) szkolenia podstawowego,
b) szkolenia dodatkowego;
6) orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
7) kopię posiadanego prawa jazdy lub zaświadczenie o posiadaniu przez okres co najmniej 3 lat uprawnienia do kierowania pojazdami odpowiedniej kategorii, jeżeli prawo jazdy nie wskazuje dat uzyskania poszczególnych kategorii;
dowód uiszczenia opłaty za egzamin.
2. Instruktor skierowany na egzamin w trybie art. 108 ust. 3 ustawy, przed przystąpieniem do egzaminu składa komisji:
1) skierowanie wydane przez starostę;
2) dowód uiszczenia opłaty za egzamin.

No i wynika jasno z tego
ze nie ma przeciwwskazań !!!!! co o tym sądzicie ????Temat: Obozy Taneczne -Lato 2008
OBÓZ TANECZNY GOŁUŃ - Wdzydze 2008
14.07-24.07.2008

Zapraszamy na letni obóz taneczny w jednym z najpękniejszych krajobrazowo regionów Polski w miejscowości Wdzydze na Kaszubach, w województwie pomorskim. Ośrodek w którym będziemy wypoczywać i trenować znajduje się w okolicy pięknych jezior wdzydzkich.

Obóz skierowany jest do młodzieży chcącej spędzić aktywnie wakacyjny czas połączony z intensywnymi warsztatami tańca hip-hop New Style i JFH.

Zajęcia taneczne i ogólnorozwojowe poprowadzą zawodowi instruktorzy i choreografowie- Dorota Jułkowska i Paweł Krupa.

Paweł „Pablo” Krupa tancerz,choreograf i nauczyciel. Specjalizuje się w New Style Hip hop i House ale nie są mu obce Krump, Locking, Popping i Hype. Obecnie student Rotterdam Dance Academy. Regularnie szkoli się w Jakes Dance Factory, Battlezone i Eszteca Dance Studio w Amsterdamie. Brał udział w warsztatach między innymi z: Marty Kudelka, Nickiem Bass, Yougsonem, Niako, Meechem, Yeya, Babsonem, Mikiem Alvarezem, Armelem oraz Brucem Balanchard. Tancerz w projekcie „BOOST” oraz „TWOOLS” ze Scapino Ballet. Wygrał New Style Session w Gdyni (2007), był finalistą Rytmu Ulicy 2007 i zajął 3 miejsce na Rytmie Ulicy 2008 jest także finalista Urban Dance Concours 2007 i 2008(final w czerwcu). Zwycięzca Show Your Skilzz 2008. Jego choreografie tańczy m.in. grupa Enzym. Jest twórca i tancerzem „New Ground” projektu tanecznego łaczącego hip hop z tancem współczesnym i capoeira. Współzałożyciel URBAN DANCE PERSPECTIVE

Dorota Jułkowska- Studentka Uniwersytetu Warszawskiego i Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego na kierunku Taniec Jazzowy. Instruktorka z ponad 4-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w street-jazzie i New Style hip hop. Obecnie główny instruktor i choreograf Zespołów Nice1 i Amnesia działających w Szkole Tańca Tancerze Pl. Należy do warszawskiej ekipy tanecznej Be2Be(Belong to Beat). Jedna ze współzałożycieli Urban Dance Perspecttive. Uczestniczka wielu warsztatów, konferencji tanecznych i Europejskich Spotkań Tanecznych. Szkoliła się w najlepszych europejskich szkołach m.in. Pineapple Dance Studio i Husky Studio w Londynie.
Uczennica takich gwiazd jak: Kimberly Taylor, Jack Mc'kanzie, Pete Francis, Ha Le, Tony Adiung, Dominique, Nathan Gordon, Marty Kudelka, Thierry Verger, Noibis Licea, George Blaschke, P. Galinski.....

Zajęcia taneczne będą obejmowały New Style hip-hop, House, Street-jazz, Lyrical hip-hop. Codziennie ok 6 godzin tanca plus zajecia ogólnorozwojowe (siłowe, techniki rozciągające, elementy Yogi) i practisy dla chętnych!!!!
Ponad to turniej tańca kończący obóz i wiele niespodzianek

Całoroczny ośrodek wypocznkowy Portus. Zakwaterowanie w murowanych domkach 2,3,4 osobowych w zabudowie szeregowej z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, świetlica, sala balowo-taneczna, sala telewizyjna, bilard, kawiarnia w pawilonie głównym ośrodka, wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego: rowery wodne, kajaki, łodzie wędkarskie, rowery terenowe, piłki, rakietki itp., przystań wodna ze strzeżonym kąpieliskiem nad jeziorem Gołuń, kort tenisowy, stoły do tenisa, boiska, mała gastronomia, sklepik, wydzielone miejsca na ognisko.

CAŁKOWITY KOSZT OBOZU: *1290 ZŁ
ZALICZKE W WYSOKOSCI 700 ZŁ PROSZĘ WPŁACAĆ DO 15. CZERWCA. RESZTE DO 10 LIPCA 2008.
*cena dla osób należących do zespołów w szkole tańca Tancerze.pl -1250 zł

Cena obejmuje:
-nocleg +wyżywienie(śniadanie, obiad, kolacja)
-dojazd tam i z powrotem(PKP + autokar)
-zajecia taneczne
-opieke (dwoch opiekunów i dwóch instruktorów)
-opieke medyczną (pielegniarka i ratownik na terenie ośrodka)
Koszt nie obejmuje ubezpieczenia NNW, ubezpiecznie każdy z uczestników wykupuje samodzielnie (koszt ok 30 zł)
Zapisy telefonicznie 0606 701 102 lub mailowo zapisy@tancerze.pl
ILOŚĆ MIEJSC ŚCIŚLE OGRANICZONA!!!!
Wpłaty można dokonywać na recepcji Szkoły Tańca Tancerze.Pl, lub na konto:
Sylwia Raźna E-MOCJA
Multi Bank
57114020170000430206159075

dodatkowe informacje pod numerem 666-160-004Temat: HOSPICJUM
Kursu wolontariatu medycznego edycja jesienna 2006

Kursu wolontariatu medycznego – edycja jesienna 2006,
10.10. 2006, godz. 18.00 – ROZPOCZĘCIE KURSU

Harmonogram kursu:

1. Wykłady teoretyczne o tematyce paliatywno – hospicyjnej:
- udział w 6 wykładach;
- spotkania odbywają się raz w tygodniu, głownie we wtorki;
- czas trwania wykładu – do 2 godz.;
- wykłady prowadzone są w godzinach popołudniowych od godz. 17.30 lub 18.00;

2. Ćwiczenia praktyczne z instruktorem - nauka podstawowych umiejętności pielęgnacji osoby chorej:
- spotkanie jednorazowe w sobotę (możliwość wyboru terminu);
- czas trwania ćwiczeń – 5 godzin;
- spotkania w podgrupach – maksymalnie 10 - osobowych;

3. Psychoedukacja – warsztat integracyjny, komunikacja z pacjentem;
- spotkanie jednorazowe;
- czas trwania warsztatu – 3 godziny;
- warsztat organizowany jest we wtorek lub sobotę dla grupy odbywającej ćw. z pielęgniarką;
- spotkania w podgrupach - maksymalnie 10 - osobowych;

4. Warsztaty - praktyczne aspekty wybranych zagadnień wykładowych:
- spotkania cykliczne,
- czas trwania warsztatu – 1 godz.
- warsztaty organizowane są w sobotę; 8 warsztatów tematycznych czyli 4 spotkania po 2 godz.;
- spotkania w podgrupach - maksymalnie 20 - osobowych;

5. Zajęcia praktyczne na oddziale w Hospicjum:
- praktyki ustala się według indywidualnego grafiku;
- czas praktyk dla grupy wynosi dwa tygodnie licząc od dnia ćwiczeń praktycznych z pielęgniarką; - czas trwania praktyk - 30 godzin;

6. Egzamin – test wyboru:
- sprawdza wiedzę nabytą podczas Kursu wolontariatu medycznego;

7. Rozmowy kwalifikacyjne:
- rozmowy „diagnostyczne”:
- każdorazowo w co drugi wtorek dla grupy, która odbyła właśnie praktyki na oddziale;
- celem jest uzyskanie informacji o kandydacie do wolontariatu; ocena działań kandydata przez zespół oraz informacja zwrotna na temat praktyk od uczestnika;
- rozmowy kwalifikacyjne:
- odbywają się po ostatnich, czwartych, zajęciach warsztatowych, tylko dla osób chętnych do podjęcia wolontariatu w Hospicjum domowym lub stacjonarnym (wtorki, pod koniec stycznia 2007);
- celem jest ocena działań wolontariusza przez zespół hospicyjny, ustalenie ram współpracy;
- mianowanie na hospicyjnego wolontariusza medycznego;

8. Wręczenie certyfikatów ukończenia kursu wolontariatu medycznego - 04.04.2007;

9. Zawiązanie współpracy: porozumienie o pracy wolontarystycznej;

TEMATYKA:

AD. 1. Tematyka wykładów:

Podstawowe założenia metodyczne kursu.
Działania Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej.
Pacjent w terminalnej fazie choroby nowotworowej.
Wybrane aspekty opieki nad osobą chorą w Hospicjum stacjonarnym i domowym.
Wybrane elementy terapii bólu. Postępowanie farmakologiczne w opiece paliatywnej.
Pierwsza pomoc przedmedyczna – wybrane zagadnienia.
Chcę, mogę, potrafię - rola wolontariusza w Hospicjum stacjonarnym i domowym.
Dziecko z chorobą nowotworową – opieka w domu czy w szpitalu?
Specyfika opieki nad dzieckiem i jego rodziną w Hospicjum domowym.
Idee hospicyjne.
Opieka nad pacjentem w Hospicjum domowym.
Zasadność postępowania rehabilitacyjnego u osób terminalnie chorych.
Ars moriendi – ars vivendi.

Ad. 2. Ćwiczenia praktyczne z instruktorem - nauka podstawowych umiejętności pielęgnacji osoby chorej:
Zakres ćwiczeń: udzielanie pomocy w zmianie pozycji chorego, przy wstawaniu i chodzeniu; ścielenie łóżka; zmiana bielizny; karmienie; pomoc w toalecie.

Ad. 4. Tematyka warsztatów:

1. Podstawowe choroby onkologiczne;
2. Anatomia człowieka;
3. Zabiegi poprawiające jakość życia;
4. Standardy postępowania farmakologicznego;
5. Duchowe aspekty pracy;
6. Komunikacja;
7. Prawa wolontariusza;
8. Akcje charytatywne;

Cele szkolenia:

- podniesienie kwalifikacji w dziedzinie opieki nad chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej
- przygotowanie wolontariuszy do pracy w zespole interdyscyplinarnym;
- wsparcie osób chorych i ich rodzin w przezwyciężeniu i zapobieganiu trudnym sytuacjom Hospicjum domowym i stacjonarnym.

Dane ogólne:

- organizatorem VI edycji kursu wolontariatu medycznego jest Fundacja Hospicyjna w Gdańsku;
- program kursu przeprowadzany jest przez osoby współpracujące z Hospicjum, lekarzy, pielęgniarki, osoby duchowne, psychologa;
- opłata za cały cykl kursu wynosi 100 zł;
- uczestnikami kursu mogą zostać osoby pełnoletnie;
- absolwenci kursu mają możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności korzystając z oferty szkoleniowej Centrum Psychoedukacji Fundacji Hospicyjnej.
Temat: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ - PRACA Norwegia 2009
Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 7000 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 50 lokalizacjach na terenie kraju. W 2007 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 34 000 osób.

Nr ref.: PP/Nor/09

Aktualnie dla norweskiego klienta prowadzimy stałą rekrutację na stanowisko:

PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ PRACA W NORWEGII

OFERUJEMY:
- Stałe, legalne zatrudnienie na długoterminowych kontraktach w dużych miastach i mniejszych miejscowościach na terenie Norwegii Południowej,
- Stawka podstawowa 155 NOK brutto / godz.; zwiększenie stawki godzinowej po trzech, sześciu i dwunastu miesiącach pracy – za każdym razem o 10 NOK brutto / godz.,
- Pomoc w załatwieniu formalności związanych z podjęciem pracy w Norwegii, uzyskaniem norweskiej autoryzacji i pozwoleniem na wykonywanie zawodu w Norwegii,
- Intensywny kurs języka norweskiego w Polsce i w Norwegii – w trakcie kursu zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, różnorodne materiały szkoleniowe (możliwość otrzymywania dodatkowego wynagrodzenia), możliwość kontynuacji nauki języka norweskiego podczas pracy w Norwegii,
- Po rozpoczęciu pracy w Norwegii szkolenia stanowiskowe oraz przygotowanie do pracy w szpitalach oraz ośrodkach medycznych na samodzielnym stanowisku,
- Pomoc w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem karty pobytu, znalezieniem mieszkania blisko miejsca pracy, a także przeniesieniem rodziny do Norwegii,
- Zapewnienie wszelkich świadczeń socjalnych wynikających z zatrudnienia na norweskich warunkach, m.in. świadczenie rodzinne na każde dziecko do 18 roku życia (dziecko może mieszkać w Polsce; kwota zasiłku jest zwolniona od podatku), 100% płatnego chorobowego; ubezpieczenie zdrowotne i od nieszczęśliwych wypadków; płatny urlop 5 tygodni (premia urlopowa w wysokości 12% lub 10%rocznego wynagrodzenia brutto wypłacana w czerwcu kolejnego roku - kwota zwolniona od podatku).

WYMAGANIA:
- wykształcenie z zakresu pielęgniarstwa,
- chęć udziału w intensywnym kursie języka norweskiego,
- chęć wyjazdu za granicę na dłuższy okres czasu,
- w pierwszej kolejności rozpatrywani będą kandydaci posiadający doświadczenie na samodzielnym stanowisku.

SKŁADANIE APLIKACJI:
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV w języku polskim i angielskim z podaniem numeru referencyjnego PP/Nor/09 do Biura Adecco Poland. Dodatkowe informacje o ofercie można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny.

Kontakt:
ADECCO POLAND SP. Z O.O.
Plac Orła Białego 6
70-562 Szczecin
adres e-mail: patrycja.wiek@adecco.com

tel. 091 431 42 66

Oferujemy możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej w jednym z 50. biur Adecco Poland na terenie całego kraju.
Finalna rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą: Kraków lub Warszawa, termin rozmowy: koniec stycznia / początek lutego.
Dodatkowe informacje o ofercie znajdują się na stronie internetowej: www.adecco.pl

w zakładce Rekrutacje Medyczne. Zapraszamy do rejestracji bezpośredniej na www.adecco.pl

Informacja dotyczy oferty pracy tymczasowej za granicą. Adecco jest agencją pracy tymczasowej. Numery wpisu do rejestru agencji: 364/1b (agencja pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych), 364/2 (agencja doradztwa personalnego), 364/3 (agencja pracy tymczasowej).

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Na CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97.r.
o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883/
Strona 1 z 2 • Wyszukano 49 rezultatów • 1, 2
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates